Yhdistyksen vuosikokouksessa 22.4. palkittiin jäsenyrityksiä!

Yhdistyksen vuosikokouksessa 22.4.2021 palkittiin

Vuoden 2021 Kehittyvä maaseutumatkailuyritys:  Koivuniemen Herran farmi, Merikarvia

Koivuniemen Herran farmi on yksi Merikarvian matkailun yritysvetureista. Yrityksellä on selkeä oma toimintakonsepti, jossa asiakas on huomioituna joka hetkessä. Yritys luo alueelle elinvoimaa hyödyntämällä tuotteissaan ja palveluissaan muita alueen yrityksiä. Moni alueen matkailutuotteista onkin rakennettu yhteistyössä eri toimijoiden kanssa. Valinnassa huomioitiin toiminnan innovatiivisuus ja rohkea ote yrityksen kehittämiseen.

Vuoden 2021 Kellokas: Matkailutila Lahdelma, Pertunmaa

Ritva ja Pertti Lahdelma ovat harjoittaneet maatilamatkailua vuodesta 1988 ja ovat siitä lähtien jatkuvasti kehittäneet oman yrityksensä lisäksi myös maaseutumatkailuelinkeinon ja -yrittäjien yhteistyötä. Maaseutumatkailun Kellokas on Suomen Maaseutumatkailuyrittäjät ry:n myöntämä korkein tunnustus yritykselle/henkilölle/henkilöille, jotka ovat toimineet erityisen ansiokkaasti maaseutumatkailun saralla. Vuoden Kellokas -palkinto jaetaan nyt 22. kerran. Valinnassa huomioidaan palkittavan toimiminen alueellisesti ja valtakunnallisesti maaseutumatkailun hyväksi, liiketoiminnan pitkäjänteisyys ja laatu sekä verkostoituminen muiden alueen yrittäjien kanssa.

Takaisin edelliselle sivulle